sobota, 11 marca 2017

Dresden Plate


Prezent wręczony, więc teraz mogę pokazać to nad czym siedziałam przez ostatnie kilka dni (po tym jak już uporałam się z różnymi sprawami organizacyjnymi 😠).
Jest to kolejna narzuta z cyklu "Na okrągłe urodziny". Tym razem była to nie lada liczba, bo jubilatka obchodziła 70-te urodziny! Jeszcze raz "Sto lat!"
A tak to było:

Gift was given, so I can show You what I was making during the last few days. It is next quilt from series "The round birthday". This time celebrity was seventy (beautiful number!).
"Happy birthday!" again.
And so it was:
 I tył (niestety zrobiło się wybrzuszenie w miejscu gdzie nie pikowałam. Muszę nad tym popracować następnym razem).

And background (unfortunately there is some bulge in place where I did't make quilting line - I must work on this next time).
Generalnie jestem zadowolona ze swojej pracy, ale muszę dopracować sposób pikowania, bo przy takiej ilości linii pikowania (około 70! Tak co 2 cm średnio) marszczył mi sie materiał. Ale to też dlatego, że nie chciało mi się wszystkich trzech warstw fastrygować przed pikowaniem tylko przypinałam wszystko, po kawałku, agrafkami :(.
No i zaczęłam wykorzystywać moje różne gadżeciki, które zakupiłam w ostatnim czasie 😉.

 I'm generally satisfied with this quilt, but I had to refine making a quilting lines because during quilting such a number lines (about 70!) background fabric ripple
And I started to use my new gadgets which I've bought recently.Klipsy do lamówki. Muszę powiedzieć, że to całkiem fajny gadżet.
No i w ogóle nie zrobiłabym tych pięknych wzorów (a może i bym zrobiła tylko w dłuższym czasie 😀) bez mojego szablonu :

Wonder clips. There are very usefull.
Baaaardzo przydatny gadżet. Chyba dzięki niemu odkryłam i pokochałam Dresden Plate (znaczy się te kwiaty). Ostatnio uszyłam jeszcze tipi z tym motywem, ale to już inna historia ....

And Dresden Plate template!!! Thanks to it I fell in love in this block. Recently I've sewed teepee with it, but it is another story......

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz